JAK ODKRYTO WITAMINĘ B1

Początkowo, w latach dwudziestych, nazwą witamina B1 określano bliżej nieznany związek, którego brak w pożywieniu powoduje występowanie choroby beri beri tzw. zapalenia wielonerwowego u ptactwa. Dowiedziono później, że analizowane wyciagi zawierały aż trzy witaminy: B1, B2, PP.

W 1927r. Jansen i Douth uzyskali witaminę B1 z otrąb ryżu. W latach 1936-37 Williams i Cline oraz Audersay i Westphall dokonali syntezy związku.
Odkrycie witaminy B1 odegrało ogromną rolę w historii narodów zamieszkujących kraje Dalekiego Wschodu. W związku z zastosowaniem młynów parowych do mielenia i polerowania ryżu pod koniec XIX wieku otrzymywano produkt będący podstawą pożywienia pozbawiony wielu witamin z grupy B, w tym wit. B1 (polerowanie ryżu zwiększa jego strawność i znacznie przedłuża czas magazynowania). Rozpowszechnienie spożycia polerowanego ryżu na Dalekim Wschodzie kształtowało się podobnie jak spożycie białej mąki na zachodzie.

Następstwem tego było rozpowszechnienie choroby beri-beri, która dotyczyła dużej części ludności Japonii, Chin, Indii, Wysp Filipińskich oraz Archipelagu Malajskiego. W latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia 39% zachorowań w armii japońskiej było spowodowane przez niedobory witaminy B1. Po odkryciu witaminy zapadalność na beri-beri spadła, by ponownie wzrosnąć podczas II Wojny Światowej na skutek trudności aprowizacyjnych.

WŁAŚCIWOŚCI WITAMINY B1

Witamina B1 jest rozpuszczalna w wodzie, rozcieńczonych kwasach i alkoholu. Powszechnie używana sól witaminy B1 - chlorowodorek tiaminy tworzy bezbarwne kryształy.
Wolna tiamina jest nietrwałą zasadą dość wrażliwą na ogrzewanie. Chlorowodorek tiaminy w środowisku kwaśnym i obojętnym jest odporny na temperaturę; nie ulega rozpadowi przy ogrzewaniu w temperaturze 100°C przez kilka godzin, czy podczas sterylizacji w temperaturze 120°C przez 1/2 godziny. Wyższa temperatura i podwyższone ciśnienie niszczą ten związek W środowisku alkalicznym chlorowodorek tiaminy jest substancja nietrwałą; związki siarczynowe używane jako antyseptyki do miazgi owocowej niszczą witaminę B1 bardzo szybko w środowisku zbliżonym do obojętnego (pH=6), powoli w środowisku kwaśnym (pH=3).

Tiamina jest wrażliwa na promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali poniżej 290mµ. Witamina B1 ulega wolnemu utlenianiu pod wpływem tlenu atmosferycznego. Powstały związek - tiochrom jest biologicznie nieczynny.

Mechanizm działania witaminy B1 jest stosunkowo dobrze poznany. W naturze witamina B1 występuje zwykle w postaci związanej z dwiema cząsteczkami kwasu fosforowego jako pirofosforan tiaminy (kokarboksylaza). W połączeniu ze specyficznymi białkami enzymatycznymi uczestniczy głównie w przemianie pośredniej węglowodanów. Jedną z najważniejszych reakcji jest oksydacyjna dekarboksylacja alfa-ketokwasów, a szczególnie kwasu pirogronowego i alfa-ketoglutarowego. Jako koenzym układu transketolazy pirofosforan tiaminy uczestniczy w reakcjach cyklu pentozowego, w którym powstaje ryboza niezbędna do syntezy nukleotydów. W przypadku niedoboru witaminy B1 gromadzący się w organizmie kwas pirogronowy i mlekowy są szkodliwe dla układu nerwowego.

Pacjent zarażony chlamydią musi uważać nie tylko na stan narządów płciowych. Wśród skutków działania tej bakterii wyróżnia się boleści i zapalenia stawowe oraz wszelkie zmiany w układzie nerwowym. Również obecne mogą być takie symptomy jak nagłe obniżenie odporności, choroby naczyniowe, astma czy alergie.

Okoliczności sprzyjające rozprzestrzenianiu się choroby to zapalenie około wątrobowe, które odczuwać możemy w postaci boleści brzucha. Łatwo jest pomylić ów stan z zapaleniem pęcherzyka żółciowego czy trzustki. Na dzień dzisiejszy schorzenia dotyczące bakterii chlamydii rozpoznać można u kobiet, które mają problem z zajściem w ciążę lub z jej donoszeniem do szczęśliwego końca. Ze względu na to, że wirus chlamydia trachomatis lubi się przemieszczać, istnieje możliwość zajęcia przez niego większej powierzchni stanami zapalnymi. Sytuacja ta dotyczy miejsce wokół narządów płciowych. Dodatkowo stany zapalne lub irygacje z pochwy po odbytym stosunku sprzyjająco działają na przemieszczanie lub przenoszenie się zakażenia z dolnego na górne odcinki narządów rodnych.

Wskutek zarażenia chlamydią możemy spodziewać się powracających i przewlekłych stanów zapalnych narządów rozrodczych, a te wywoływać mogą zrosty. W niektórych wypadkach pojawiać się mogą nawet ropnie, czy też szereg innych zmian skórnych. To wszystko doprowadzić może do niepłodności, ciąży pozamacicznej, a nawet w przyszłości pozbawić nas szansy nawet na zapłodnienie in vitro.

U kobiet w ciąży zakażenia chlamydią stanowią zdecydowanie większe zagrożenie. Skutkiem zachorowania kobiety ciężarnej może być przedwczesny poród, pęknięcie pęcherza płodowego jak i hypotrofia płodu. Ponadto jest duża szansa, że dziecko odziedziczy to przykre schorzenie po matce, bowiem aż w 80% przypadków bakteria przedostaje się do ciała noworodka przez kontakt z kanałem szyjki macicy matki.

Lekarze odnotowali także zakażenia noworodka w momencie kiedy dziecko nie miało kontaktu z drogami rodnymi, bo urodziło się metodą cesarskiego cięcia. Pomimo to i tak zostało zakażone z uwagi na to, że miało kontakt z wodami płodowymi. Noworodek dotknięty chlamydiozą zazwyczaj cierpi na zapalenie gałki ocznej, spojówek lub zapalenie płuc. Dziecko przychodzi na świat z o wiele niższą masą ciała niż przeciętna norma. Zakażona kobieta w czasie połogu musi uporać się z powikłaniami, do których należą zapalenie błony śluzowej macicy.

W przypadku zaniedbania, nieleczona chlamydia doprowadzić nas może nawet do chorób nowotworowych.Bardzo dużo mówi się o raku piersi wśród kobiet. Jednak bardzo rzadko wspomina się o równie narażonym na choroby narządzie męskim, jakim są jądra. Mężczyźni ogólnie mają taką złą cechę, która objawia się tym, że boją się lekarzy. Jakby uciekali przed tym, że coś może im dolegać. Wśród naszych znajomych są osoby, które wyznają zasadę, że nawet jeśli coś mi jest, to wolę o tym nie wiedzieć. Panowie, naprawdę nie zależy Wam na Was samych?

Wiele się mówi o tym, że współczesny mężczyzna się zmienia, że coraz chętniej sięga po kosmetyki. Jednak to nie wystarczy. Taki nowoczesny gentleman powinien też być świadomy własnego ciała i o nie dbać. Panowie, nie bójcie się lekarzy, oni naprawdę nie gryzą. Postanowiliśmy o tym napisać, bo rak jąder to coraz częściej występujący typ nowotworu u mężczyzn. Co ciekawe w grupie ryzyka są najczęściej osoby w wieku 17 35 lat. Wcześnie wykryty rak jąder jest wyleczalny niemal w 99%. Jednak to, co jest najważniejsze, to świadomość i samobadanie. Podobnie jak kobiety w przypadku piersi, każdy mężczyzna powinien przeprowadzać taką kontrolę przynajmniej raz w miesiącu. Jest to bardzo proste. Najlepiej badać jądra w kąpieli lub pod prysznicem. Wszystko ze względu na to, że skóra moszny jest wtedy miękka i rozluźniona co sprawia, że łatwiej wyczujemy wszelkiego rodzaju. Każde jądro badamy osobno. Należy to robić przetaczając jądro delikatnie między kciukiem a palcem wskazującym. Podczas takiego badania sprawdzamy, czy nie pojawiły się jakieś zgrubienia, Warto też zwrócić uwagę na to, czy skóra moszny nie jest napięta, chropowata lub nie zmieniła koloru. Przy takim badaniu sprawdzamy również, czy któreś z jąder nie jest powiększone. Jądra lekko również uciskamy, jednak bardzo delikatnie. Zdrowe jądro będzie miękkie i gładkie. Jeśli poczujesz, że jest twarde lub chropowate, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu otrzymania skierowania do urologa. Ważna informacja: małe, twarde zgrubienie połączone z jądrem na tyle worka mosznowego nie świadczą o niczym negatywnym. Są to po prostu Budowa jąder jest też taka, że jedno jest ułożone wyżej od drugiego. 

Co, jeśli pojawią się niepokojące znaki?

Przede wszystkim nie wpadaj w panikę. Tak jak pisaliśmy wcześniej, jeśli wyczujesz niepokojące Cię zmiany, przede wszystkim udaj się do lekarza pierwszego kontaktu. Od niego otrzymasz skierowanie do urologa. Razem zbadacie sytuację i zobaczycie, czy są powody do obaw. To z czym na pewno musisz zawalczyć to wstyd. Jak pokazują badania, to właśnie jest najczęstsza przyczyna braku regularnych badań przez mężczyzn. Panowie, nie ma się czego wstydzić. Wręcz przeciwnie, wstydzić się powinniście tego, że nie badacie się regularnie. Świadomy swojego ciała mężczyzna nie boi się konfrontacji z lekarzem i przede wszystkim ze swoim ciałem. Zadbajcie o swoje jaja, bo tego nikt inny za Was nie zrobi.

Profilaktyka tak jak przy każdym typie nowotworów jest najważniejsza. Im wcześniej wykryty tym większa szansa na wyleczenie. Nie dajcie się rakowi, weźcie jaja w swoje ręce i sprawdźcie, czy czeka je jeszcze długi termin przydatności, czy może trzeba go lekko przedłużyć z pomocą lekarza.

Coraz częściej obserwujemy trend, który trafił z Azji do Europy, na idealną, jasną i pozbawioną jakichkolwiek niedoskonałości skórę. Osoby z jasną karnacją wolniej się starzeją, a na ich cerze mniej widoczne są zmarszczki i przebarwienia. Zaplanowany efekt możemy osiągnąć stosując odpowiedni makijaż, jednak ilość preparatów oraz warstwa tak zwanej „tapety” jaką należy nałożyć na twarz jest olbrzymia. Nie wspominając o aspekcie umiejętności wykonania tego typu makijażu oraz o jego naturalności. Poza tym efekt ten jest nietrwały. Welltox to krem, który rozświetli Twoją twarz niezwykłym blaskiem i wybieli skórę. Koloryt i stan naszej skóry stanowi odzwierciedlenie tego w jakiej kondycji jest nasz organizm i w jakim jesteśmy nastroju. Zmęczona i matowa skóra powoduje, że wyglądamy szaro i smutno. Ciemniejsze przebarwienia wokół ust czy białe plamy na czole czy rękach nie dodają nam uroku, a jedynie możemy czuć z tego powodu kompleksy. Przebarwienia i plamy na skórze wskazują na stres oraz wpływają na to, że wyglądamy starzej. Warto zatem wiedzieć co to są przebarwienia i jak można z nimi walczyć. Te ciemniejsze plamy na skórze powstają z powodu nieprawidłowego działania melanocytów, czyli komórek które wytwarzają melaninę (barwnik skóry). Komórki te czasem są zbyt aktywne, powodując za dużo barwnika, szczególnie na partiach ciała, które są często wystawiane na działanie promieni słonecznych. Mowa tutaj o twarzy, dłoniach, przedramionach, ramionach, dekolcie czy łydkach. Przyczyną ich nieprawidłowej pracy mogą być zmiany w wydzielaniu hormonów, a także wpływ substancji fotouczulających, które występują w lekarstwach, kosmetykach, perfumach. Przebarwienia nasilają się wraz z wiekiem, o czym świadczą statystyki. Występują one u 35% kobiet po ukończeniu 30. roku życia i u 90% kobiet po ukończeniu 50. roku życia. Przyczyną pojawienia się przebarwień w młodszym wieku jest ciąża, zaburzenia gospodarki hormonalnej, a także stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Przebarwienia powstają także w wyniku stanów zapalnych, najczęściej w miejscach zmian trądzikowych oraz jeśli wystawimy się na działania promieni słonecznych po intensywnych zabiegach kosmetycznych lub dermatologicznych, na przykład po peelingach chemicznych, zabiegach dermatologii estetycznej czy kuracji przeciwtrądzikowych. Co można zatem zrobić aby rozjaśnić skórę? Gabinety kosmetyczne oferują liczne zabiegi, które przez intensywne i głębokie działanie mają za zadanie rozjaśnić i zniwelować przebarwienia. Jednak terapie takie trzeba wykonywać regularnie, co wiąże się w dużymi kosztami. Poza tym jest długa lista przeciwskazań do oferowanych zabiegów. Można wybrać inną metodę rozjaśnienia cery, którą jest znacznie tańsza i prostsza w zastosowaniu, a mianowicie stosowanie odpowiednich preparatów. Mają one za zadanie rozjaśnić przebarwienia oraz zlikwidować niedoskonałości skóry. Obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej tego typu produktów. Mimo tego wiele z nich działa tylko punkowo lub ich efekty są niewidoczne. Aby kosmetyk był skuteczny w swoim działaniu, należy zwrócić uwagę aby zawierał składniki, które rozjaśniają istniejące przebarwienia (na przykład szafran, witamina C) i składniki, które hamują działanie melanocytów i wytwarzanie melaniny (na przykład arbutyna). Jeśli chcesz mieć gwarancję, że stosowany przez ciebie produkt jest skuteczny sięgnij po krem wybielający Welltox z chińskim kordycepsem.

Welltox – działanie kremu wybielającego skórę

Krem Welltox skutecznie usuwa piegi, przebarwienia, oparzenia słoneczne, a także odbarwia plamy u osób w wieku średnim i osób starszych. Oprócz rozjaśnienia skóry, krem ten dobrze nawilża ją. Preparat ten ma duże znaczenie w poprawie jędrności i elastyczności skóry. Regularne stosowanie kremu Welltox powoduje stopniowe tworzenie tyrozynazy, która zapobiega wtórnej pigmentacji. Tyrozyna !!!!! Aktywne składniki preparatu na rozjaśnienie skóry szybko i łatwo przenikają do głębszych warstw skóry, rozkładają melaninę i hamują proces jej powstania. Krem Welltox jest jednym z lepszych produktów na rynku, gdyż odnawia on uszkodzone komórki, a także szybko dostarcza niezbędne dla skóry składniki odżywcze i nawilżające. Świetnie dobrana formuła organicznych składników powoduje skuteczne działanie, bez skutków ubocznych. Krem ten jest hippoalergiczny i może być stosowany na każdy rodzaj skóry, nie powodując żadnych uczuleń. Efekty osiągniesz już po 1,5 miesiąca stosowania. welltox

Welltox – składniki kremu wybielającego skórę

Krem Welltox stanowi mieszankę składników, które rewelacyjnie rozjaśniają skórę oraz usuwają jej niedoskonałości oraz przebarwienia. Krem Welltox to spektakularne serum pielęgnacyjne, w którego skład wchodzą: Cordyceps sinensis, dzięgiel, korzeń żeń-szeniu, lakownica, szafran, arbutyna, olejek eteryczny z róży, kwas hialuronowy, naskórkowy czynnik wzrostu, liczne witaminy (B1, B2, B6, B12, C, D, E), 19 rodzajów aminokwasów oraz inne składniki aktywne. Prawdziwym przełomem w kosmetologii jest rewolucyjna cząsteczka wybielająca Omegalight, która zawiera Cordyceps sinensis. Tybetański grzyb Cordyceps stosowany jest w tradycyjnej azjatyckiej medycynie ponad 1,5 tysięcy lat i potocznie nazywany jest perłą chińskiej medycyny. W starożytnych Chinach jedynie dwór cesarski oraz arystokracja mogli sobie pozwolić na jego zażywanie, gdyż występowanie Cordycepsu było (i jest) bardzo rzadkie. Z tego względu osiągnął on bardzo wysoką cenę. Ten gatunek grzybów jest silnym antyoksydantem, który spowalnia procesy starzenia. Ponadto rozszerza naczynia krwionośne i działa przeciwkrzepowo. Składnik ten zwiększa odporność organizmu, zmniejsza reakcje alergiczne oraz hamuje procesy autoimmunologiczne. Wśród wielu funkcji jakie pełni Cordyceps sinensis jest regeneracja wątroby i nerek, regulacja funkcjonowania układu nerwowego, przeciwdziałanie zmęczeniu oraz regulacja produkcji hormonów sterydowych, w tym testosteronu. Kolejnym składnikiem kremu Welltox jest kwas hialuronowy, którego główną funkcją jest wiązanie wody. Hialuronian odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry. Jedna cząsteczka tego kwasu może związać aż 250 cząsteczek wody. Codziennie około 30% kwasu hialuronowego ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki kwasu. Gdy poziom kwasu w skórze spada, świadczy to o degeneracji włókien kolagenowych. Wówczas skóra staje się sucha, wiotka i pojawiają się zmarszczki. Wraz z wiekiem ilość kwasu stopniowo się zmniejsza, co powoduje degenerację tkanek, w których się znajduje. Dzięgiel to roślina o krótkim, grubym, rozgałęzionym korzeniu, której właściwości lecznicze zostały wykorzystane w kremie Welltox. Doniesienia naukowe wskazują, że ekstrakt ten pomaga w transporcie wody do komórek naskórka i stymuluje syntezę akwaporyn 3, tworzących kanały wodne znajdujące się w błonie komórkowej. Dzięgiel odpowiada za nawilżenie, ujędrnienie oraz poprawienie sprężystości skóry. Ponadto roślina ta polecana jest w stanach wyczerpania nerwowego, w bezsenności, w stanach nadmiernej pobudliwości oraz w zaburzeniach przewodu pokarmowego. W kremie Welltox został wykorzystany jeden z najsilniejszych antyutleniaczy jakim jest szafran. Największe jego zastosowanie jest w maseczkach na cerę trądzikową i z problemami skórnymi. Działa on bakteriobójczo, przyśpiesza gojenie się ran oraz poprawia krążenie. Ma on duże właściwości w procesie rozjaśniania skóry. Szafran ze względu na swoją cenę traktowany jest jako produkt luksusowy i pożądany. Kolejnym składnikiem zastosowanym w kremie Welltox jest arbutyna, która silnie hamuje syntezę melaniny poprzez redukcję aktywności enzymu tyrozynazy. Arbutyna jako składnik aktywny stosowany jest do rozjaśniania skóry w preparatach działających miejscowo. Arbutyna jest naturalnym filtrem UVA i UVB, a także stosowana jest w leczeniu hiperpigmentacji. Żeń-szeń to kolejny składnik kremu Welltox. Żeń-szeń zawiera unikalne, spotykane tylko u niego substancje biologiczne czynne, dlatego wykazuje szerokie działanie na korzyść dla zdrowia. W korzeniu żeń-szenia zawarta jest bardzo duża liczba mikro- i makroelementów, pierwiastków śladowych oraz witamin. W wielu badaniach wykazano, że żeń-szeń wykazuje działanie hipoglikemiczne (obniżające poziom cukru we krwi), a także obniża ryzyko zachorowania na nowotwór, głównie raka płuc i przewodu pokarmowego. Zarówno tradycyjna medycyna chińska, jak również współczesne doświadczenia dowodzą, że żeń-szeń posiada liczne właściwości lecznicze, między innymi: przeciwdziała zmęczeniu, przyśpiesza gojenie ran, zmniejsza uszkodzenie komórek wywołane szkodliwym promieniowanie, wzmacnia pamięć, procesy myślenia i kojarzenia, pobudza produkcję przeciwciał przeciwwirusowych. Olejek różany, który został wykorzystany w kremie Welltox powoduje różnorodne korzyści zdrowotne. Działa on antydepresyjnie, przeciwzapalnie, antyseptycznie, rozkurczowo, ściągająco, bakteriobójczo, oczyszczająco, uspokajająco. Olejek ten niweluje problemy estetyczne skóry, powodując znikanie blizn i trądziku. Wynika to z przeciwutleniających właściwości eterycznego olejku różanego, które sprzyjają szybszemu gojeniu się skóry. Ponadto olejek ten powoduje, że skóra staje się bardziej świeża, promienna i młoda. Różany aromat dodaje energii i szczęścia. Ponadto olejek eteryczny z róży stymuluje krążenie, obniża ciśnienie krwi, wzmacnia ochronę serca, pomaga leczyć bóle głowy, astmę, odwodnienie oraz inne infekcje.

Welltox – efekty stosowania kremu wybielającego skórę

Marzena (36) Niestety po ciąży zostały mi liczne przebarwienie na twarzy, dekolcie i ramionach. Uwierzyłam, że bogata lista składników jakie są wykorzystane w kremie Welltox pomogą mi zwalczyć te plamy ze skóry. Udało się!! Przebarwienia zniknęły, a ja polecam ten produkt koleżankom, które mają podobne problemy. Weronika (65) Wraz z wiekiem zauważyłam pojawianie się coraz większej liczby czarnych plam na moich dłoniach. Nie mogłam się z tym pogodzić i szukałam metod, które pomogą poradzić mi ze zmianami starczymi. Krem Welltox nie tylko rozjaśnił moje przebarwienia, ale również nawilżył skórę dłoni i uelastycznił ją. Monika (23) Dzięki stosowaniu kremu Welltox pozbyłam się ciemnej obramówki wokół ust oraz licznych piegów. Efekt zauważyłam po miesiącu stosowania kosmetyku. Szczerze polecam.

Welltox – jak zamówić krem rozjaśniający skórę

Zamówienie produktu jest bardzo łatwe i przyjemne. Wystarczy podać dane i numer kontaktowy na stronie producenta. Następnie operator skontaktuje się z tobą w celu przyjęcia zamówienia, które zostanie wysłane pocztą bądź kurierem. Opłacasz przesyłkę dopiero po jej otrzymaniu. Proces ten jest bardzo wygodny i bezpieczny dla zamawiającego.

Welltox – cena kremu rozjaśniającego skórę

Cena wyjściowa za krem Welltox wynosi 438zł. Jeśli zdecydujesz się na zakup kremu już teraz, zapłacisz jedyne 219zł. Suma ta jest warta wydania o czym przekonasz się sam. Preparat zawiera ekskluzywne składniki, które przynoszą spektakularne efekty.

Welltox – podsumowanie: dlaczego warto stosować krem rozjaśniający skórę

Krem Welltox jest pierwszym opracowanym serum wieloskładnikowym, który działa kompleksowo na rozjaśnienie cery i wybielenie przebarwień. Oprócz efektu rozjaśnienia niweluje zmarszczki, wygładza i nawilża skórę. Produkt jest w 100% naturalny, a w jego recepturę wchodzą składniki o bardzo wysokich właściwościach leczniczych. Osiągane efekty stosowania preparatu Welltox są oszałamiające. Krem Welltox to prawdziwa rewolucja w kosmetologii.